Kompromitacja Bayernu Monachium, nieskuteczny Lewandowski

Bayern Monachium skompromitował się w starciu z Fortuną Duesseldorf. Mistrzowie Niemiec zremisowali z ligowym autsajderem 3:3, a goście gola na wagę remisu strzelili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Zdecydowanym faworytem meczu w Monachium był Bayern, lecz to walcząca o utrzymanie Fortuna lepiej rozpoczęła spotkanie. Piłkarze beniaminka rzucili się do ataków i już w 1. minucie mogli objąć prowadzenie. Z groźnym strzałem Dodiego Lukebakio poradził sobie jednak Manuel Neuer. Gościom sił wystarczyło tylko na kilka minut. Bayern szybko uspokoił sytuację i zaczął kontrolować losy meczu.

W 17. minucie mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka trafiła do Roberta Lewandowskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału. Piłkę wybił Lukebakio, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że podał do Niklasa Suele. Obrońca Bayernu wykorzystał prezent i pewnym strzałem pokonał bramkarza Fortuny, Michaela Rensinga.

Bayern drugi cios zadał po chwili. Ze środka boiska dalekie podanie w kierunku Thomasa Muellera posłał Jerome Boateng. Mueller opanował piłkę i oszukał golkipera beniaminka. Na tablicy wyników było już 2:0 i kiedy wydawało się, że Bayern jeszcze przed przerwą dobije swojego rywala, to goście zdołali odrobić część strat.

W końcówce pierwszej części gry kontaktowego gola dla Fortuny zdobył Lukebakio. W polu karnym dograł do niego Jean Zimmer, a Belgowi wystarczyło jedynie dostawić nogę i pokonać Neuera. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Suele, który nie potrafił powstrzymać akcji swoich przeciwników.

Po przerwie Bayern nadal starał się kontrolować sytuację na boisku. W 58. minucie asystę zaliczył Lewandowski, który piętą zagrał do Muellera, a ten uderzył po długim słupku i nie dał szans Rensingowi na skuteczną interwencję. Chwilę wcześniej na Allianz Arenie słychać było gwizdy, które były dezaprobatą dla stylu gry Bawarczyków.

Bayern sprawiał wrażenie, jakby wynik 3:1 był satysfakcjonujący i za swoje kunktatorstwo został ukarany. W 77. minucie goście wyszli z zabójczą kontrą, która zakończyła się drugim golem Lukebakio. Z kolei w doliczonym czasie gry Belg skompletował hat-tricka i dzięki niemu Fortuna sensacyjnie zremisowała z Bayernem. Monachijczycy mieli szansę na wygraną, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Lewandowski.

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf 3:3 (2:1)
1:0 - Niklas Suele 17'
2:0 - Thomas Mueller 20'
2:1 - Dodi Lukebakio 44'
3:1 - Thomas Mueller 58'
3:2 - Dodi Lukebakio 77'
3:3 - Dodi Lukebakio 90+3'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba - Javi Martinez, Renato Sanches (80' Rafinha) - Thomas Mueller (90+1 Mats Hummels), Leon Goretzka, Franck Ribery (71' Arjen Robben) - Robert Lewandowski.

Fortuna Duesseldorf: Michal Rensing - Matthias Zimmermann, Robin Bormouth, Marcin Kamiński, Niko Giesselmann - Jean Zimmer, Adam Bodzek (85' Rouwen Hennings), Oliver Fink (76' Kenan Karaman), Kevin Stoeger, Takashi Usami (70' Benito Raman) - Dodi Lukebakio.

Żółte kartki: Oliver Fink (Fortuna Duesseldorf).