Zasłużona wygrana Bayernu, gol Lewandowskiego

Bayern pokonał 2:0 AEK Ateny w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Po grze Bawarczyków widać, że kryzys w Monachium nie jest jeszcze zażegnany, choć wyniki świadczą, że powoli zaczynają z niego wychodzić. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. To było 47. trafienie Polaka w Champions League. W historycznej klasyfikacji strzelców wyprzedził Eusebio i Filippo Inzaghiego.

W sobotę Bayern Monachium przełamał niemoc, pokonał 3:1 Wolfsburg i zakończył serię czterech spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Swoją złą passę przerwał również Robert Lewandowski, który po 28 dniach i 414 minutach spędzonych na boisku zdobył bramkę. Powtórka miała nastąpić w Atenach w spotkaniu Ligi Mistrzów z AEK. Do Grecji nie poleciał żaden z trójki Francuzów znajdujących się w składzie Bawarczyków. Corentin Tolisso i Kingsley Coman od dłuższego czasu zmagają się z kontuzjami, a w ostatnich dniach doszedł do nich Franck Ribery.

W wyjściowym składzie zastąpił go Serge Gnabry. Jak się okazało, była to wartościowa zamiana. 23-letni skrzydłowy tworzył największe zagrożenie pod bramką Vasiliosa Barkasa. W 18. minucie jego ni to dośrodkowanie, ni to strzał z lewej strony, w ostatniej chwili wślizgiem wybił na rzut rożny Dmytro Czyhrynski. Dziesięć minut później tą flanką zagroził Thiago Alcantara. Hiszpan przejął źle zagraną piłkę i zamiast uderzać na bramkę, podawał do Lewandowskiego, który nie zdołał skierować jej do siatki. Te dwie akcje były jedynymi, jakie Bayern stworzył w pierwszej połowie, co potwierdzało słabą formę mistrzów Niemiec.

Po przerwie Bawarczycy jeszcze przez kwadrans bili głową w mur. Wtedy o swojej błyskotliwości dał znać Gnabry. Skrzydłowy świetnie odnalazł osamotnionego w polu karnym Matsa Hummelsa, który rozpoczął bramkową akcję. Zakończył ją efektownym uderzeniem z woleja Javi Martinez. Chwilę później Bayern prowadził już 2:0. Ponownie znać o sobie dał Gnabry. Zagrał w tempo na obieg do Rafinhy, który wyłożył piłkę Lewandowskiemu do pustej bramki. Polak zdobył już 47 bramek w Lidze Mistrzów i samodzielnie zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Nie zdołał powiększyć swojego dorobku. Siedem minut przed końcem zmienił go Sandro Wagner.

AEK Ateny – Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Bramki: Martinez 60, Lewandowski 63

źródło: onet.pl