Źrebaki rozbiły najlepszą obronę ligi. Hofmann bohaterem Gladbach

Borussia Moenchengladbach rozmontowała najlepszą obronę Bundesligi. Źrebaki pokonały 4:0 Mainz i awansowały na drugie miejsce. Bohaterem gospodarzy Jonas Hofmann, który zdobył hat tricka.

• W 8. kolejce Bundesligi Borussia Moenchengladbach pokonała 4:0 Mainz
  • Do tego spotkania zespół z Moguncji miał najlepszą obronę w lidze. Stracił tylko cztery gole
  • Bohaterem Źrebaków został Jonas Hofmann, który skompletował swojego pierwszego hat tricka w karierze

Ścisk w czołówce Bundesligi sprawił, że do meczu z Mainz Borussia Moenchengladbach podchodziła jako siódma drużyna. Przed kolejką zajmowała trzecią pozycję. Wszystkie zespoły zdobyły punkty i Źrebaki, by nie stracić kontaktu również musiały wygrać... bądź zremisować. Podział punktów na Borussia-Park był bardzo prawdopodobny, w tym sezonie FSV kończył już tak trzy mecze. Podopieczni Sandro Schwarza dali się poznać jako drużyna z najlepszą defensywą (cztery wpuszczone bramki) i najgorszym atakiem (cztery zdobyte). Spośród pięciu najlepszych lig europejskich nie ma drugiej, takiej ekipy. Mniej goli straciły Liverpool i Manchester City (po trzy), natomiast gorszą skuteczność miało tylko Frosinone (trzy).

Mainz od początku pokazywał, że nie będzie łatwo pokonać Floriana Müllera. Całą drużyną bardzo dobrze przesuwali i odpierali ataki Gladbach. Przełom nastąpił w 21. minucie. Borussia doskonale, czterema podaniami rozmontowała obronę rywali w kontrataku. Piłka krążyła między Florianem Neuhausem, Alassane Pleą, Larsem Stindlem, Thorganem Hazardem. Akcję bramką zakończył Jonas Hoffmann. Gol najwięcej biegającego piłkarza w Bundeslidze, do tej pory był najlepszy w trzech kolejkach, przedłużył serię meczów z golem Źrebaków do 14. Ostatnia taką długą Borussia zaliczyła w 1991 roku.

Przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć jeszcze wynik spotkania, ale żaden z zawodników nie potrafił dobić piłki z metra do bramki. Po przerwie kolegom jak to się robi pokazał Hofmann. Były zawodnik Borussii Dortmund strzelił drugiego gola wykorzystując duży błąd Müllera, który nie trafił w piłkę zagrywaną ponownie przez Hazarda. Pięć minut później Belg sam wpisał się na listę strzelców. Jednak bohater był tylko jeden, Jonas Hofmann. Po trzecim straconym golu zupełnie posypała się gra zawodników z Moguncji. A Źrebaki robiły to, co potrafią najlepiej, czyli kontratakowały. W tym elemencie ponownie świetnie odnalazł się Hofmann, który minął Müllera i trafił do pustej bramki kompletując pierwszego hat tricka w karierze.

Borussia Moenchengladbach – Mainz 4:0 (1:0)

Bramka: Hofmann 21, 53 i 63, Hazard 58

źródło: onet.pl