Gol Ondreja Dudy, Hertha zremisowała z Freiburgiem

Hertha Berlin zremisowała przed własną publicznością z SC Freiburg 1:1 (1:1). Bramkę dla gospodarzy strzelił były piłkarz Legii Warszawa, Ondrej Duda. To już jego szóste trafienie w sezonie co oznacza, że w klasyfikacji najskuteczniejszych Słowak wyprzedził Roberta Lewandowskiego.

Drużyna Pala Dardaia radzi sobie w tym sezonie całkiem nieźle i była faworytem starcia z Freiburgiem. Mecz zaczął się dla niej znakomicie. Już w 7. minucie Duda wybiegł w tempo do zagranej przez Skjelbreda piłki, zwodem minął obrońcę i pięknie uderzył w kierunku dalszego rogu bramki Schwolowa. Hertha z prowadzenia cieszyła się jednak tylko przez niespełna 30 minut. Dziewięć minut przed końcem pierwszej części gry wyrównał Koch, popisując się kapitalnym strzałem z dystansu.

Po zmianie stron optyczną przewagę mieli gospodarze, lecz mimo kilku dogodnych sytuacji (w 62. minucie uderzał Ibisević, chwilę później szansę miał również Kalou) bili głową w mur. W 88. minucie arbiter dopatrzył się faulu gracza Freiburga we własnym polu karnym. Podyktował rzut karny dla Starej Damy, lecz po analizie VAR anulował swoją decyzję. Ostatecznie więcej goli już nie padło.

Duda zanotował swoje szóste trafienie w sezonie i w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Bundesligi zajmuje trzecie miejsce, za Joviciem (Eintracht) i Paco Alcacerem (Borussia D.), którzy mają w dorobku po 7 goli. Młody Słowak wyprzedza m.in. Roberta Lewandowskiego (5).

Hertha Berlin - SC Freiburg 1:1 (1:1)

źródło: onet.pl