VfB Stuttgart bez trenera. Tayfun Korkut został zwolniony

Szefowie VfB Stuttgart powiedzieli dość. Tayfun Korkut został zwolniony z funkcji trenera. Klub tłumaczy to "brakiem rozwoju sportowego w tym sezonie".

- Brak rozwoju sportowego w tym sezonie i negatywne wyniki doprowadziły nas do tego kroku - powiedział dyrektor sportowy VfB Stuttgart Michael Reschke. - Ta decyzja była dla nas bardzo trudna. Po zadowalających wynikach ostatniego sezonu, byliśmy przekonani, że możemy kontynuować pozytywny trend. Niestety to się nie udało - dodał prezydent klubu Wolfgang Dietrich.

W sobotę Stuttgart przegrał na wyjeździe z Hannoverem 1:3 i ten wynik zaważył na przyszłości Tayfuna Korkuta. W lidze zupełnie nie idzie zespołowi, ponieważ po siedmiu kolejkach zajmuje ostatnią pozycję mając tylko pięć punktów. Pozytywną informacją jest różnice punktowe pomiędzy zespołami. Stuttgart do dziewiątego Augsburga traci zaledwie trzy "oczka".

Tayfun Korkut przejął Stuttgart w styczniu tego roku. Od razu miejsce w składzie stracił Marcin Kamiński i dlatego latem zdecydował się skorzystać z oferty Fortuny Duesseldorf. Wcześniej pracował m.in. w Bayerze Leverkusen czy Hannoverze.

źródło: wp.pl