Debiut Kamińskiego w Fortunie, dwa gole Dudy dla Herthy BSC

Marcin Kamiński zadebiutował w Fortunie Duesseldorf. Polski obrońca zagrał w wyjazdowym starciu przeciwko RB Lipsk (1:1). Z kolei w Gelsenkirchen miejscowe Schalke 04 przegrało 0:2 z Herthą Berlin po dwóch golach Ondreja Dudy.

Wypożyczenie z VfB Stuttgart do Fortuny Duesseldorf zwiększało szansę Marcina Kamińskiego na grę w Bundeslidze. Co prawda tydzień temu Polaka zabrakło w zestawieniu beniaminka, ale w niedzielę zagrał już w podstawowym składzie Fortuny. Reprezentant naszego kraju zagrał na boku obrony i zanotował kilka udanych interwencji. To dobra wiadomość dla selekcjonera Jerzego Brzęczka, który liczy na regularną grę Kamińskiego.

Fortuna w starciu z RB Lipsk nie była faworytem, ale to beniaminek objął prowadzenie. W 47. minucie gola zdobył Matthias Zimmermann, który z szesnastu metrów uderzył nie do obrony. Miejscowi rzucili się do odrabiania strat i dokonali tego w 68. minucie. Wtedy to Jean-Kevin Augustin wykorzystał dogranie Marcela Sabitzera.

W drugim niedzielnym meczu Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało u siebie z Herthą Berlin 0:2. Bohaterem spotkania był Ondrej Duda. Były piłkarz Legii Warszawa zdobył oba gole dla stołecznego zespołu. Słowak najpierw bramkarza rywali pokonał w 15. minucie, a asystował mu Javairo Dilrosun. Po chwili mogło być 1:1, ale karnego nie wykorzystał Daniel Caligiuri. Duda drugą bramkę strzelił w szóstej minucie doliczonego czasu gry.