Sebastian Rudy zagra w Schalke 04

Sebastian Rudy zagra w Schalke 04

Sebastian Rudy jest jedną nogą zawodnikiem Schalke 04. Zespół z Gelsenkirchen zapłaci Bayernowi za piłkarza 16 milionów euro.

Jak informuje dziennik "Bild", transfer Sebastiana Rudego z Bayernu Monachium do Schalke 04 Gelsenkirchen jest już praktycznie pewny. 26-krotny reprezentant Niemiec ma kosztować 16 milionów euro. Gazeta podkreśla, że Schalke ma poważny problem w środku pola co dobrze pokazał przegrany mecz ligowy z Wolfsburgiem.

Rudy w Bayernie utrzymał się tylko sezon. Przeszedł z Hoffenheim i zagrał w 25 spotkaniach ligowych, głównie na pozycji defensywnego pomocnika. Strzelił jedną bramkę i zaliczył cztery asysty. Według ocen magazynu "Kicker" był jednym ze słabszych zawodników drużyny z Bawarii, więc można było oczywiste, że klub będzie chciał się go pozbyć.

Dołożył się do tego nowy trener Bayernu Niko Kovac, który publicznie dał do zrozumienia, że Rudy nie będzie u niego grał, gdyż klub ma nadmiar dobrych zawodników w środku pola. Do niedawna mówiło się, że najpoważniejszym kandydatem do przechwycenia piłkarza jest RB Lipsk, ale Bayern odrzucił ofertę klubu ze wschodu Niemiec.

źródło: wp.pl