Wolfsburg wygrał w końcówce. Zmarnowany karny FC Nuernberg

Emocje do końca w Wolfsburgu, zmarnowana szansa FC Nuernberg na punkt w Berlinie. Ciekawie było w sobotę w Bundeslidze. Swoje mecze wygrały zespoły Herthy, VfL Wolfsburg, Eintrachtu Frankfurt i FC Augsburg. Polaków zabrakło na boiskach.

W pięciu sobotnich meczach Bundesligi rozgrywanych po południu po dwie wygrane odnieśli gospodarz i goście. Jedna bramka wystarczyła do zwycięstwa drużynie z Berlina. Hertha była zespołem lepszym od FC Nuernberg i w 27. minucie objęła prowadzenie, po strzale z bliska do niemal pustej bramki Vedada Ibisevicia. Gospodarze po zdobyciu gola niewiele robili, aby podwyższyć wynik i w końcówce omal słono za to nie zapłacili. Goście najpierw trafili w słupek, a w 84. minucie zmarnowali rzut karny. Strzał Mikaela Ishaka obronił bramkarz.

Wiele wskazywało na to, że gole nie padną w Bremie. Sztuka w końcu udała się gościom z Hannoweru w 76. minucie. Werder doprowadził jednak do wyrównania dziewięć minut później. Bramkę zdobył Czech Theo Gebre Selassie.

Po wysokiej porażce z Bayernem w Superpucharze Niemiec zrehabilitował się Eintracht. Drużyna z Frankfurtu pewnie pokonała na wyjeździe Freiburg 2:0 i w tabeli usadowiła się tuż za Bayernem. Mistrzowie Niemiec wyprzedzają zdobywców krajowego pucharu większą liczbą zdobytych bramek.

Wygranego meczu omal nie zremisował Wolfsburg. Gospodarze w 33. minucie prowadzili, a od 66. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Schalke udało się w końcówce doprowadzić do wyrównania po bramce z rzutu karnego Nabila Bentaleba. Decydujący cios w czwartej minucie doliczonego czasu zadał Daniel Ginczek i Wilki zgarnęły trzy punkty.

Trzy gole padły w meczu Fortuny z Augsburgiem. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie przyjezdni zdobyli dwie bramki i sięgnęli po trzy punkty.

Hertha Berlin - 1.FC Nuernberg 1:0 (1:0)

1:0 - Ibisević 27'

W 84. minucie Ishak nie wykorzystał rzutu karnego (Rune Jarstein obronił).

Werder Brema - Hannover 96 1:1 (0:0)

0:1 - Weydandt 76' 1:1 - Gebre Selassie 85'

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:1)

0:1 - Mueller 10' 0:2 - Haller 82'

VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:0)

1:0 - Brooks 33' 1:1 - Bentaleb (k.) 85' 2:1 - Ginczek 90+4' Czerwona kartka: Nastasić (Schalke) /66'/.

Fortuna Duesseldorf - FC Augsburg 1:2 (1:0)

1:0 - Raman 39' 1:1 - Hinteregger 57' 1:2 - Hahn 76'