Borussia Moenchengladbach rozbiła BSC Hastedt

Ostre lanie w Bremie! Borussia Moenchengladbach nie dała szans BSC Hastedt i wygrała aż 11:1 w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec.

Festiwal goli goście rozpoczęli już w trzeciej minucie spotkania. Bramkę z rzutu karnego zdobył Thorgan Hazard. Pięc minut później było już 2:0. Tym razem Alassane Plea przechytrzył obrońców BSC Hasted.

Kolejna bramka padła w 15. minucie spotkania. Raffael otrzymał świetne dośrodkowanie z prawej strony i dzięki uderzeniu głową podwyższył na 3:0. Do końca pierwszej połowy golkiper gospodarzy jeszcze trzy razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Najpierw ponownie trafił Raffael. Później fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Florian Neuhaus. Gola na 6:0 z rzutu wolnego zdobył Hazard.

W drugiej części spotkania Borussia nie zwalniała tempa. Bramki zaczęły ponownie padać od 50. minuty. Zaczął Plea, a chwilę po nim na 8:0 podwyższył Jonas Hofmann. W 66. minucie było już 9:0, dzięki znakomitemu strzałowi Raffaela. Dwanaście minut później golkipera gospodarzy znów przechytrzył Plea. Ostatnią jedenastą bramkę dla Borussi zdobył Hazard.

Gospodarzom udało się zaliczyć honorowe trafienie. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę do siatki wpakował Diyar Kuecuek.

BSC Hastedt - Borussia Moenchengladach 1:11 (0:6)

Bramki: 87. Kuecuek – 3., 42., 84. Hazard (kar.), 8., 50., 78. Plea, 15., 31., 66. Raffael, 39. Neuhaus, 55. Hofmann

źródło: onet.pl