Julian Nagelsmann ostro o Bundeslidze

Julian Nagelsmann ostro o Bundeslidze

Trener TSG 1899 Hoffenheim Julian Nagelsmann uważa, że kluby Bundesligi nie mają możliwości rywalizować z tymi z Premier League. - Piłkarze z Anglii, widząc ofertę Bayernu, wyśmiewają ją - ocenia szkoleniowiec.

Kibice Bundesligi obawiają się, że różnice między Bundesligą a Premier League czy La Liga będą się rozrastać. Zwłaszcza finansowe, ponieważ w tym momencie Bayernu Monachium czy Borussia Dortmund nie mają szans na rywalizowanie z innymi gigantami europejskiej piłki.

Zwłaszcza z tymi z Anglii, gdzie płaci się ogromne pieniądze nawet za piłkarzy, którzy mają bardzo niewielkie, albo wręcz żadne szanse, na wskoczenie na najwyższy poziom. Ponadto płaci się im wielkie tygodniówki.

Bardzo szczerze o tej sytuacji wypowiedział się Julian Nagelsmann, szkoleniowiec TSG 1899 Hoffenheim.

- 25-latek z Anglii, gdy widzi ofertę Bayernu, po prostu ją wyśmiewa. Tam zarobi w kilka miesięcy tyle, co u nas w ciągu roku. Nasze kluby są ograniczone w porównaniu z tymi z Premier League. Tam daje się im niewiarygodne kwoty za prawa telewizyjne - ocenił 31-latek.

Jakie jest wyjście z sytuacji? Jego zdaniem działaniem w dobrą stronę jest stworzenie sieci skautów, którzy wynajdywaliby młode talenty.

- Trzeba lepiej skautować zawodników, stworzyć całą sieć skautów, a trenerzy muszą odważnie stawiać na młodych piłkarzy. To jest szansa Bayernu i innych klubów. Inaczej trudno nam będzie w ogóle podjąć rywalizację - podsumował.

źródło: wp.pl