Polski pomocnik w kadrze Bayernu na zgrupowanie w USA

Polski pomocnik w kadrze Bayernu na zgrupowanie w USA

Marcel Zylla jest w kadrze Bayernu Monachium na Audi Summer Tour w Stanach Zjednoczonych. To duża szansa dla 18-letniego pomocnika.

Marcel Zylla poleci z pierwszym zespołem Bayernu Monachium do USA. Tam mistrzowie Niemiec wezmą udział w turnieju Audi Summer Tour, gdzie zagrają dwa towarzyskie mecze: z Juventusem i Manchesterem City.

W kadrze Bayernu na tournée zabraknie Roberta Lewandowskiego. Napastnik, podobnie jak pozostali uczestnicy mundialu, szykują się do sezonu w Monachium.

18-letni Marcel Zylla cały czas jest sprawdzany przez nowego trenera Bawarczyków, Niko Kovaca. Tego lata zagrał już w wygranym 3:1 sparingu z Paris Saint-Germain. Polak rozegrał ostatnie 20 minut. Zylla uchodzi w Monachium za jeden z największych talentów tamtejszej szkółki. Pod wrażeniem nastoletniego pomocnika był między innymi poprzedni szkoleniowiec Bayernu, Carlo Ancelotti.

Jego umiejętności dostrzegł trener reprezentacji Polski U-19, Dariusz Dźwigała. Marcel Zylla we wrześniu ubiegłego roku zadebiutował w meczu towarzyskim z Kazachstanem. Wcześniej pomocnik grał dla reprezentacji Niemiec U-15, U-17 i U-18.

 

źródło: wp.pl