Rummenigge nie pozostawia złudzeń Lewandowskiemu

Rummenigge nie pozostawia złudzeń Lewandowskiemu

Prezes Karl-Heinz Rummenigge po raz kolejny potwierdził że Robert Lewandowski nie odejdzie z Bayernu Monachium. Niemiecki klub jest za to skłonny sprzedać inną gwiazdę, Jerome'a Boatenga.

W Niemczech trwają gorące dyskusje na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Zachodni sąsiedzi przekonują, że reprezentant Polski jest myślami przy transferze do innego klubu.

Wymienia się kilka zespołów (Real Madryt, Paris Saint-Germain, Manchester United czy Juventus Turyn), które mogłyby latem pozyskać polskiego napastnika. Nad transferem czuwa Pini Zahavi, który od niedawna zajmuje się sprawami polskiego napastnika.

W najnowszej rozmowie dla dziennika "Bild" Karl-Heinz Rummenigge w dosadny sposób wyraził się na temat ewentualnego odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu. Szef niemieckiego klubu jest przekonany, że Polak wypełni obowiązujący do 2021 roku kontrakt.

- Tydzień temu mówiłem, że mogę się założyć, iż Lewandowski u nas zostanie. Dzisiaj powiem to samo. Chętnie wejdę z kimś w zakład. W tej sprawie będziemy nieugięci. Podjęliśmy jasną decyzję: Lewandowski ma kontrakt i musi go wypełnić - przyznał Rummenigge.

Jednocześnie potwierdził, że Bayern jest skłonny sprzedać inną gwiazdę, Jerome'a Boatenga, który w 2011 roku trafił do Niemiec z Manchesteru City. - Wiemy, że jego menedżerowie pracują nad transferem. Ma zielone światło na rozmowy z innymi klubami, ale na pewno nie oddamy go za małe pieniądze - zaznaczył prezes klubu z Bawarii.

źródło: wp.pl