Skromna wygrana Niemców

Reprezentacja Niemiec w towarzyskim meczu przed mundialem pokonała Arabię Saudyjską 2:1. Aktualni mistrzowie świata w Rosji zagrają w grupie F ze Szwecją, Meksykiem i Koreą Południową.

Przed spotkaniem reprezentacja Niemiec była zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik, niż pewna wygrana naszych zachodnich sąsiadów, byłby uznany za niespodziankę. I już od samego początku było widać, która z drużyn jest mocniejsza.

Już w 8. minucie Marco Reus zgrał piłkę w polu karnym do Timo Wernera, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza Arabii Saudyjskiej. Wtedy mogło się wydawać, że czeka nas grad bramek. Niemcom brakowało jednak nieco skuteczności. Chwilę później Reus trafił w słupek, a w 37. minucie doskonałą okazję zmarnował Sami Khedira.

Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry przewaga Niemców przyniosła w końcu oczekiwany efekt. Po dośrodkowaniu z lewej strony pechowo interweniował Omar Hawsawi, który odbił piłkę w taki sposób, że skierował ją do własnej bramki i do przerwy aktualni mistrzowie świata prowadzili 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i Niemcy wciąż przeważali. Podopieczni Joachima Loewa marnowali jednak sporo sytuacji. Swoje szanse mieli Julian Draxler, Thomas Mueller i dwukrotnie Ilkay Gundogan, ale żaden z nich nie potrafił pokonać saudyjskiego bramkarza.

W końcówce zaatakowali piłkarze Arabii Saudyjskiej i niespodziewanie wywalczyli rzut karny. W 84. minucie w "szesnastce" Mats Hummels faulował rywala i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Mohammad Al Sahlawi, ale przegrał pojedynek z niemieckim golkiperem. Wobec dobitki Taisira Al Jassima Marc-Andre ter Stegen był już bezradny i na tablicy wyników pojawił się wynik 2:1.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i nieco niespodziewanie Niemcy odnieśli skromne zwycięstwo.

Niemcy - Arabia Saudyjska 2:1 (2:0)

Bramki: Timo Werner (8), Omar Hawsawi (43) - Taisir Al Jassim (85)

źródło: onet.pl