Tajne spotkanie z Kovacem, Bayern ma listę piłkarzy

Tajne spotkanie z Kovacem, Bayern ma listę piłkarzy

Bayern Monachium planuje spore roszady kadrowe przed nowym sezonem. Jak informuje "Sport Bild", nowy trener Niko Kovac miał tajne spotkanie z szefami klubu, na którym ustalono, że Bawarczycy będą mieli węższą kadrę, niż w poprzedniej kampanii. Gazeta donosi także o wewnętrznej liście transferowej, na którą trafiły gwiazdy mistrzów Niemiec.

Bayern nie chciałby pożegnać się z Robertem Lewandowskim, który jednak coraz bardziej naciska na klub w sprawie transferu. Są jednak zawodnicy, na których sprzedaż liczą włodarze Bawarczyków.

Listę otwiera Arturo Vidal. Kontrakt Chilijczyka wygasa w przyszłym roku i klub chciałby zarobić na nim jeszcze konkretne pieniądze. W podobnej sytuacji jest Juan Bernat, a w jego przypadku dochodzi jeszcze niezadowolenie ze swojej pozycji w Monachium.

Dość niespodziewanie pojawił się także temat transferu Thiago Alcantary. Hiszpan ma ważny kontrakt do 2021 roku, ale czuje się niedoceniany i chciałby odejść. Bayern prawdopodobnie byłby skłonny do rozmów z zainteresowanymi ściągnięciem byłego piłkarza Barcelony.

Największym zaskoczeniem jest jednak fakt, że "Sport Bild" w tym gronie umieszcza Jerome'a Boatenga. Niemiecki stoper jeszcze nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości i ma rozmawiać o tym z agentem i władzami klubu po mistrzostwach świata, ale gdyby pojawiła się dobra oferta za niego, Bayern raczej nie tworzyłby przeszkód. Kevin Vogt z Hoffenheim jest brany pod uwagę jako potencjalny następca Boatenga.

źródło: onet.pl