"Bild": odejście Lewandowskiego będzie dobre dla obu stron

"Bild": odejście Lewandowskiego będzie dobre dla obu stron

Po tym, jak Pini Zahavi ogłosił, że Robert Lewandowski poprosił o zgodę na odejście z Bayernu Monachium, w niemieckich mediach pojawiło się sporo komentarzy na ten temat. Dziennikarz "Bilda" Jochen Coenen uważa, że rozstanie będzie najlepsze dla obu stron.

"To już oficjalne: Robert Lewandowski chce odjeść z Bayernu. Poinformował o tym jego agent Pini Zahavi. Co teraz? Moim zdaniem rozstanie będzie dobre dla obu stron" - napisał w swoim komentarzu dla "Bilda" Coenen.

Chociaż "Lewy" wciąż ma ważny kontrakt z Bayernem, nie zamierza wypełniać go do końca. Klub z kolei z pewnością nie pozwoli się szantażować, co może doprowadzić do patowej sytuacji. Coenen uważa jednak, że z rozstania obu stronom może przynieść korzyści.

Zdaniem niemieckiego dziennikarza Lewandowski może zostać sprzedany za około 100 milionów euro, co klub mógłby przeznaczyć na zakup nowego snajpera, a Polak miałby szanse realizować swoje ambicje.

Coenen dodaje też, że "Lewy" w europejskich pucharach od dość dawna nie trafiał do siatki, a mimo to władze Bayernu wciąż go wspierały. Dziennikarz uważa, że jeśli opuści Bayern, nie będzie mógł liczyć na takie wsparcie.

 

źródło: onet.pl