Nowa piłka na boiskach niemieckiej ekstraklasy

Nowa piłka na boiskach niemieckiej ekstraklasy

Od sezonu 2018/19 piłkarze 36 klubów Bundesligi i 2. Bundesligi rywalizować będą, nie jak miało to miejsce dotychczas piłką Adidasa, ale nową futbolówką Derbystar, której producentem jest niemiecka firma produkująca artykuły sportowe Derbystar Sportartikelfabrik GmbH, z siedzibą w położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii mieście Goch.

- Piłki Derbystar od dziesięcioleci cieszą się doskonałą reputacją i były już nieodłączną częścią wielu stadionów Bundesligi w poprzednich latach. Długa tradycja, w której piłki te wykazywały się niezawodną jakością, podkreślają ogromną wiedzę i doświadczenie produkującej je firmy - wyjaśnił Ansgar Schwenking, dyrektor ds. Futbolu oraz członek Komitetu Wykonawczego DFL.

W rozgrywkach niemieckiej ligi piłki Derbystar używane były już między innymi w latach 70. W sezonie 1979/80 rozegrano nimi wszystkie 306 meczów Bundesligi. Obecnie, piłki te z powodzeniem używane są także regularnie między innymi w zmaganiach ligi holenderskiej.

Swoją premierę na niemieckich boiskach piłka Derbystar będzie miała w meczu o tegoroczny Superpuchar Niemiec, zaplanowanym na początek sierpnia i w którym to na frankfurckiej Commerzbank-Arena zawalczą o niego urzędujący mistrz kraju - Bayern Monachium oraz triumfator Pucharu DFB - Eintracht Frankfurt.

 

źródło: onet.pl