Lukas Hradecky został "Aptekarzem"

Lukas Hradecky został "Aptekarzem"

Lukas Hradecky zostaje w Bundeslidze. Fiński bramkarz, który w minioną sobotę wywalczył z Eintrachtem Frankfurt puchar Niemiec, a przez kibiców Bundesligi wybrany został także najlepszym golkiperem sezonu 2017/18, od nadchodzącej kampanii grał będzie w barwach innego niemieckiego pierwszoligowca - Bayeru Leverkusen. 28-letni Fin związał się z Aptekarzami umową do 30 czerwca 2023 roku.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się pozyskać tak świetnego bramkarza. Lukas Hradecky to znakomity golkiper, dysponujący wielkim doświadczeniem i umiejętnościami zdobywanymi latami zarówno w rozgrywkach Bundesligi, jak i na boiskach europejskich. O swoich niepodważanych kompetencjach Lukas przypomniał ostatnio w finale Pucharu Niemiec - powiedział dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen, Rudi Voeller.

Hradecky przez ostatnie trzy sezony grał dla Eintrachtu Frankfurt. Pomimo dobrych występów i mocnej pozycji w szeregach frankfurckiej drużyny, Eintracht nie zdecydował się przedłużyć z nim wygasającej 30 czerwca umowy. Na znalezienie nowego pracodawcy 28-latek, który na swoim koncie ma także 36-występów dla reprezentacji Finlandii, nie musiał jednak czekać długo.

- Bayer Leverkusen to kolejny ważny krok w mojej karierze. To drużyna, która gra piękny, ofensywny futbol i regularnie występuje również w pucharach. (…) Chciałbym się dalej rozwijać i jestem przekonany, że z Leverkusen uda nam się także w kolejnych latach co nieco jeszcze osiągnąć - powiedział Hradecky.

Hradecky jest trzecim po Mitchellu Weiserze (Hertha Berlin) oraz brazylijskim talencie Paulo Henrique Sampaio Filho (CR Vasco da Gama) zakontraktowanym przez Bayer Leverkusen z myślą o nadchodzącym sezonie Bundesligi 2018/19.

źródło: onet.pl