Borussia Dortmund ma nowego trenera

Borussia Dortmund ma nowego trenera

Szwajcar Lucien Favre został trenerem Borussii Dortmund. Na stanowisku zastąpił Petera Stoegera. Favre to dobry znajomy Łukasza Piszczka. Obaj pracowali ze sobą w Hercie Berlin.

Borussia wyjechała na tournee po USA i… zyskała trenera. Klub poinformował, że zatrudnił Luciena Favre'a. 60-latek pracował ostatnio w OGC Nice. Ukończył z tym klubem rozgrywki Ligue 1 na 8. miejscu.

Szkoleniowiec jest dobrym znajomym Łukasza Piszczka. W latach 2007-2009 był trenerem Herthy Berlin, w której Piszczek wówczas występował. To właśnie Francuz zmienił Polakowi pozycję i z napastnika zrobił z niego prawego obrońcę. Reprezentant Polski może być mu za to wdzięczny, bo na prawej stronie defensywy jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Po odejściu z Herthy, Favre przejął Borussię Mönchengladbach, którą prowadził do września 2015.

– Trenowanie Borussii Dortmund to bardzo atrakcyjna praca, na którą się zgodziłem. Chcę podziękować osobom, które mi zaufały. Teraz wspólnie zbudujemy nową drużynę. Borussia to jeden z najbardziej interesujących zespołów w Europie. Z niecierpliwością czekam na powrót do Bundesligi – powiedział Favre cytowany przez stronę BVB.

Nowy trener zostanie zaprezentowany na początku lipca i wówczas rozpocznie pracę z drużyną.

źródło: onet.pl