Nico Kovac broni Lewandowskiego

Niko Kovac, który od przyszłego sezonu będzie trenerem Bayernu Monachium, zdecydował się wziąć w obronę Roberta Lewandowskiego. - Krytyka wobec niego jest nieuzasadniona - ocenił po finale Pucharu Niemiec.

W sobotni wieczór Niko Kovac w wielkim stylu pożegnał się z Eintrachtem Frankfurt. Jego drużyna niespodziewanie pokonała w finale Pucharu Niemiec Bayern Monachium (3:1), czyli ekipę, której Chorwat będzie trenerem od kolejnego sezonu.

Po spotkaniu szkoleniowiec zabrał głos na temat Roberta Lewandowskiego. W rozmowie z serwisem sport.tvp.pl Kovac przyznał, że niezwykle ceni polskiego napastnika.

- To napastnik światowej klasy. Potwierdził to nie tylko w Bundeslidze, ale też na arenie międzynarodowej. Każdy trener chciałby mieć u siebie takiego napastnika. Bardzo się cieszę, że jest zawodnikiem Bayernu - ocenił.

Kovac uważa, że ostatnia krytyka jaka spadła na polskiego snajpera ze strony niemieckich dziennikarzy i byłych piłkarzy, jest nieuzasadniona.

- Uważam, że w przypadku Lewandowskiego krytyka jest nieuzasadniona. Tak jednak bywa w futbolu - podsumował Chorwat.

Lewandowski jest krytykowany nie tylko za słabszą postawę na boisku, ale też za brak podania ręki Juppowi Heynckesowi w trakcie meczu Bundesligi czy nieprofesjonalne podejście do treningów, chociaż wiemy o tym jedynie z doniesień niemieckich dziennikarzy.

źródło: wp.pl