Fatalne oceny dla piłkarzy Bayernu. Najlepsi Lewandowski i Ulreich

Fatalne oceny dla piłkarzy Bayernu. Najlepsi Lewandowski i Ulreich

Eintracht Frankfurt sensacyjnie pokonał Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec 3:1. Niemieccy dziennikarze bezlitośnie ocenili grę zawodników prowadzonych przez Juppa Heynckesa.

Zdecydowanie najbardziej oberwali James Rodriguez i Thiago Alcantara, którzy dostali po 6 (w niemieckiej skali 1–6 im niższa nota, tym lepiej). Obaj pomocnicy rozegrali najsłabsze spotkanie w tym sezonie i znacznie przyczynili się do porażki Bayernu. – Przez jego stratę na własnej połowie Bawarczycy stracili pierwszego gola. Później także grał nieodpowiedzialnie – uzasadniono ocenę dla Jamesa. Jednak w jeszcze ostrzejszych słowach skrytykowano Thiago. – Kompletna porażka. Miał sporo kontaktów z piłką, ale jego podania były często niedokładne i lądowały pod nogami przeciwników. Przegrywał także wiele pojedynków. Na koniec miał jeszcze pretensje o zmianę w 64. minucie – napisali dziennikarze "Bilda".

Kto ich zdaniem był najlepszy w Bayernie? Najwyższe oceny, czyli 3, przyznano Robertowi Lewandowskiemu i Svenowi Ulreichowi. – Zaczął od strzału w poprzeczkę w ósmej minucie. W pierwszej połowie doszedł do jeszcze dwóch dobrych sytuacji, ale bramkę zdobył dopiero po przerwie – takie wyjaśnienie pojawiło się przy nazwisku reprezentanta Polski.

Co zrozumiałe zdecydowanie lepsze noty otrzymali piłkarze Eintrachtu, gdzie 3 była najniższa. 1, oznaczające występ klasy światowej dostali Japończyk Makoto Hasebe oraz strzelec dwóch goli Ante Rebić.

źródło: onet.pl