Bayern już ma następce Manuela Neuera

Bayern Monachium podpisał umowę z 19-letnim bramkarzem Ronem-Thorbenem Hoffmanem. Zawodnik jest uważany za jeden z największych talentów na swojej pozycji w Niemczech.

Nowy bramkarz Bayernu Monachium, Ron-Thorben Hoffmann miesiąc temu skończył 19 lat, a ma na koncie już cztery kluby. Pochodzący z Rostocka zawodnik zaczynał karierę w miejscowej Hansie. Stąd trafił do Herthy, z Berlina do RB Lipsk. W 2015 roku, jako 16-latek, przeszedł do monachijskiego giganta.

Mierzący 192 centymetrów wzrostu zawodnik jest reprezentantem Niemiec do lat 19. Jego pierwszy profesjonalny kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

- Jestem bardzo zadowolony, że kolejny wielki talent jest z nami. On ma wspaniałe warunki, poza tym jest świetny zarówno na linii, jak i na przedpolu, kilka razy udowodnił swoje umiejętności na wysokim poziomie - chwali piłkarza Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy mistrza Niemiec.

Sam Hoffmann mówi: - Jestem kibicem Bayernu od kiedy skończyłem cztery lata. Zawodowy kontrakt z tym klubem to dla mnie spełnienie marzeń. Teraz zaczyna się ciężka praca. Chcę ustabilizować swoją pozycję w futbolu, a Bayern oferuje mi najlepsze możliwe warunki do treningu.

źródło: onet.pl