Kibice Bayernu protestowali przeciwko nowym strojom

Kibice Bayernu Monachium podczas spotkania z VfB Stuttgart wywiesili na trybunach transparent wyrażający niezadowolenie z nowych niebieskich strojów meczowych.

Przed kilkoma dniami Bayern Monachium zaprezentował nowe, oficjalne stroje meczowe zespołu. Kibice zdążyli już oprotestować je w meczu ostatniej kolejki Bundesligi z VfB Stuttgart.

"Naszymi klubowymi kolorami są czerwony i biały. Co to za niebieskie gó... na koszulce?" - napisano na transparencie, który pojawił się na trybunach wśród fanów bawarskiej drużyny.

Co nie podoba się kibicom? Według nich niedopuszczalne jest to, że nowe trykoty przypominają im stroje lokalnych rywali, TSV 1860 Monachium. Nowy meczowy ubiór w przeważającej części jest w odcieniu kultowej czerwieni, niebieskie są jednak spodenki oraz akcenty na rękawach koszulek.

Nie jest to zresztą pierwszy raz, kiedy kibice bawarskiej drużyny narzekają na stroje w odcieniach niebieskiego.

Ostatecznie Bayern przegrał z VfB 1:4, tym samym przerywając passę 38 meczów bez porażki w lidze na Allianz Arenie. Wynik ten nie miał żadnego znaczenia, po spotkaniu zespół ze stolicy Bawarii mógł rozpocząć mistrzowską fetę.

źródło: wp.pl