Lewandowski dziękuje kolegom z Bayernu

W zupełnie innym nastroju niż rok wcześniej sezon Bundesligi zakończył Robert Lewandowski. Wówczas na ostatniej prostej Polak stracił prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców na rzecz Pierre-Emericka Aubameyanga, teraz - z dorobkiem 29 bramek - drugiego w tym zestawieniu Nilsa Petersena wyprzedził o 14 goli. Nie dziwi zatem, że zmieniła się też jego retoryka po ostatnim spotkaniu.

- To wielki zaszczyt znów zostać najlepszym strzelcem. Duże podziękowania należą się moim kolegom z drużyny, bez których nie byłoby to możliwe - napisał Lewandowski na swoim Twitterze, zamieszczając zdjęcie z trofeum. To już trzecia armata w jego kolekcji i druga wywalczona w barwach Bayernu Monachium.

Przypomnijmy, że jeszcze rok temu Lewandowski nie krył złości po zakończeniu sezonu. Strzelił wówczas o jednego gola więcej, niż teraz, ale w 34. kolejce dał się wyprzedzić Aubameyangowi. Polak nie trafił ani raz do siatki z Freiburgiem (4:1), a Gabończyk dwukrotnie pokonał bramkarza Werderu Brema (4:3). Kapitan naszej reprezentacji miał wówczas pretensje do swoich partnerów, że w kluczowym momencie jego walki partnerzy przestali go dostrzegać w odpowiednich sytuacjach.

Przed Robertem Lewandowskim i Bayernem jest jeszcze jeden mecz w tym sezonie. W najbliższą sobotę w Berlinie mistrzowie kraju zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt w finale Pucharu Niemiec. W tych rozgrywkach Polak także ma szansę zostać najlepszym strzelcem. Prowadzi z dorobkiem pięciu goli, ale tuż za nim z jedną bramką straty są Thomas Mueller i Sebastien Haller z Eintrachtu.

 

źródło: onet.pl