Legenda Werderu powraca do Bremy w nowej roli

Już od jakiegoś czasu niemieckie media donosiły, jakoby legendarny trener Werderu Brema Thomas Schaaf miał powrócić do Bremy i dołączyć do zarządu bremeńskiego klubu. Teraz jego powrót nad Wezerę stał się faktem. Od 1 lipca 57-letni Niemiec będzie pełnił w Werderze funkcję dyrektora technicznego.

- Bardzo cieszę się na przyszłą współpracę z Frankiem Baumannem i pozostałymi członkami klubu odpowiedzialnymi za szkolenie naszej młodzieży. Wspólnymi siłami chcemy zadbać o to, by to było na poziomie międzynarodowym - powiedział Schaaf, który nad Wezerą spędził nie tylko całą swoją karierę zawodniczą, ale przez 14 lat (od 1999 do 2013 roku) był także trenerem pierwszego zespołu.

Po tym, jak jesienią 2013 roku Schaaf rozstał się z Werderem, w kolejnych latach pracował także na ławce trenerskiej dwóch innych niemieckich pierwszoligowców: Eintrachtu Frankfurt oraz Hannoveru 96. Ani we Frankfurcie, ani w Hanowerze nie świętował jednak tak wielkich sukcesów, jak miało to miejsce w bremeńskim klubie, z którym ten między innymi w 2004 roku sięgnął po mistrzostwo Niemiec. Od nowego sezonu, cieszący się ogromną sympatią i popularnością w Bremie Schaaf, będzie musiał sprawdzić się w nowej roli.

 

źródło: onet.pl