Niespodziewana porażka Bayeru Leverkusen

W meczu 32. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen niespodziewanie przegrał przed własną publicznością z VfB Stuttgart Marcina Kamińskiego 0:1. Gospodarze skomplikowali swoją sytuacje w kontekście walki o Ligę Mistrzów.

Faworytem tego spotkania wydawał się Bayer Leverkusen. Klub ten liczył się w walce o wicemistrzostwo Niemiec i awans do Ligi Mistrzów. Jednak porażka nieco skomplikowała sytuację Aptekarzy. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmują oni w tabeli 5. lokatę, a bezpośrednią przepustkę do LM wywalczą tylko cztery najlepsze zespoły.

Bayer w 17. minucie mógł objąć prowadzenie. Po analizie zapisu wideo sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Lucas Alario, lecz jego strzał obronił Ron-Robert Zieler. Miejscowi mieli jeszcze kilka okazji do tego, by objąć prowadzenie, ale brakowało im skuteczności.

W 67. minucie decydujący o wygranej cios zadał VfB Stuttgart. Po wrzutce Dennisa Aogo piłkę głową do siatki skierował Christian Gentner. Gospodarze robili wszystko, by odrobić straty, ale nie zdołali tego zrobić. Beniaminek dzięki wygranej liczy się w walce o miejsce w kwalifikacjach Ligi Europy. Do szóstego RB Lipsk traci dwa "oczka".

Marcin Kamiński zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale w 78. minucie pojawił się na boisku i pomagał utrzymać VfB Stuttgart korzystny wynik.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 0:1 (0:0)
0:1 - Christian Gentner 67'