Borussia Dortmund zdecydowanie lepsza w boju o LM

Borussia Dortmund zrobiła wielki krok w kierunku awansu do Ligi Mistrzów. W meczu z jednym z bezpośrednich rywali rozgromiła Bayer Leverkusen 4:0 (1:0), a wynik mógł być nawet jeszcze wyższy.

Strzelanie zaczął już w 13. minucie Jadon Sancho. Młody Anglik wykorzystał doskonałe podanie Christiana Pulisicia i w ten sposób zdobył swoją pierwszą bramkę dla BVB. Do przerwy gole już nie padły, choć powinny.

Najpierw sędzia po weryfikacji VAR słusznie odebrał bramkę Marco Reusowi, a chwilę później ten sam piłkarz znów mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Co się jednak odwlecze...

Reus wreszcie doczekał się w 55. minucie. Tym razem otrzymał prostopadłą piłkę od Mario Goetzego, minął Ramazana Oscana i trafił do pustej siatki. Reprezentant Niemiec był też tym, który zamknął strzelanie. W 79. minucie ustalił wynik spotkania, a niespełna kwadrans wcześniej swoje trafienie zaliczył również Maximilian Philipp.

Borussia po zwycięstwie umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. Nad Leverkusen ma przewagę trzech punktów, nad piątym Hoffenheim - pięciu.

źródło: onet.pl