Znamy terminy barażów

Znamy terminy barażów

Bundesligowy sezon 2017/18 zbliża się wielkimi krokami ku końcowi. Dla 17 niemieckich pierwszoligowców ten zakończy się w sobotę, 12 maja. Dla jednego zaś, tego, który zmagania tegorocznej kampanii ukończy na 16. lokacie w tabeli i o pozostanie w Bundeslidze na kolejny sezon będzie musiał zawalczyć dopiero w wyjątkowo nieprzyjemnych barażach, potrwa nieco dłużej.

W barażach o pierwszą ligę zmierzą się ze sobą tradycyjnie dwie drużyny: trzeci zespół z drugiej ligi oraz 16. z Bundesligi. Jeden z nich grać będzie więc o utrzymanie się w bundesligowym gronie, a drugi o awans do niego. Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) ustaliła, że w tym roku mecze barażowe rozegrane zostaną 17 i 21 maja, o godz. 20:30.

Na razie nie wiadomo jeszcze natomiast, jak będą wyglądały tegoroczne pary barażowe. Gdyby sezon kończył się już teraz, zgodnie z aktualną sytuacją w tabeli, zmierzyliby się w nich: SC Freiburg, którego reprezentantami są Bartosz Kapustka i Rafał Gikiewicz oraz Holstein Kiel.

Baraże zagrażają na chwilę obecną również VfL Wolfsburg, którego graczem jest inny polski przedstawiciel Jakub Błaszczykowski i który to już w ubiegłym sezonie musiał do nich przystąpić. Przed rokiem wolfsburczycy rozstrzygnęli je na swoją korzyść, pokonując skromnie w obu meczach Eintracht Brunszwik 1:0.

 

źródło: onet.pl