Historyczny spadek Hamburgera SV już w tę sobotę?

Historyczny spadek Hamburgera SV już w tę sobotę?

Przed dwoma tygodniami, w 29. kolejce Bundesligi tytuł mistrza Niemiec 2018 przypieczętował sobie Bayern Monachium. W 31. serii gier, rozgrywanej w ten weekend faktem może stać się z kolei spadek z pierwszej ligi: ostatniego aktualnie w tabeli 1. FC Koeln oraz przedostatniego w zestawieniu Hamburgera SV.

Rachunek jest prosty. Obie drużyny, by zachować minimalne szanse i tlące się nadzieje na pozostanie w bundesligowym gronie na kolejny sezon, w weekend powinny odnotować zwycięstwa.

Hamburczycy w sobotnim starciu z fatalnie spisującym się w ostatnich tygodniach SC Freiburg (21 kwietnia, godz. 15:30), a kolończycy w niedzielnym, zamykającym zmagania tej serii gier spotkaniu z wiceliderem tabeli FC Schalke 04 (22 kwietnia, godz. 18:00). W przypadku porażek albo remisów odnotowanych przez nich w tych meczach ich pierwszoligowy byt będzie natomiast zależał od tego, jak zaprezentują się w tej kolejce ich ligowi rywale i bezpośredni sąsiedzi w tabeli.

Jeśli piłkarze HSV ulegną w sobotę Freiburgowi, 1. FSV Mainz 05 zdobędzie jednocześnie tego samego dnia komplet punktów w Augsburgu i VfL Wolfsburg wygra w piątek w Moenchengladbach, pierwszy, historyczny spadek grającego nieprzerwanie od 55 lat w pierwszej niemieckiej lidze Hamburgera SV stanie się faktem i żadnego znaczenia nie będą miały już pozostałe do końca sezonu trzy spotkania, w których hamburczycy musieliby zdobyć wówczas nierealne już do zdobycia 11 punktów.

Przed 31. kolejką drżeć musi także zamykający aktualnie zestawienie niemieckich pierwszoligowców i mający na swoim koncie oczko mniej niż Hamburger SV 1. FC Koeln. Jeśli Kozły ulegną w niedzielę w meczu przed własną publicznością ekipie z Gelsenkirchen, a w rozgrywanych w piątek i sobotę spotkaniach przynajmniej po jednym punkcie zdobędą: VfL Wolfsburg, SC Freiburg i 1. FSV Mainz 05, szósty spadek z Bundesligi kolońskiego zespołu w dziejach będzie przesądzony. Również w przypadku remisu kolończyków w starciu z Schalke, ich spadek z pierwszej ligi w tej serii gier stanie się faktem, jeśli w weekend zwycięstwa odnotują: Wolfsburg, Freiburg oraz Mainz.

źródło: onet.pl