CSKA pozostaje w grze

VfL Wolfsburg przegrał na wyjeździe w meczu Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa 1:2 i nie zdołał zapewnić sobie awansu w 5. kolejce. Kto oprócz Manchesteru United zakwalifikuje się z grupy B do kolejnej fazy rozstrzygnie się w ostatniej serii spotkań.

CSKA grało odważnie w pierwszej połowie i miało widoczną przewagę. Goście jednak mądrze się bronili i nie dopuszczali do stworzenia większego zagrożenia pod bramką Diego Benaglio. W 19. minucie popisali się natomiast wzorowo rozegraną kontrą, po której objęli prowadzenie.

W drugiej części spotkania gospodarze przycisnęli drużynę niemiecką i już w 58. minucie zdołali wyrównać rezultat. To jednak ich nie satysfakcjonowało i 8 minut później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

Bohater spotkania: Tomas Necid
Czech był jedną z najjaśniejszych postaci w meczu. Oprócz zdobytej bramki często stwarzał zagrożenie strzałami i dokładnymi podaniami.

Tak padły bramki:
0:1 Edin Dzeko 19
Obafemi Martins idealnie w tempo podał między obrońcami CSKA do Dzeko, ten wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.
1:1 Tomas Necid 58
Aldonin dograł na 3. metr do Necida, ten huknął głową nie do obrony dla Benaglio.
2:1 Milos Krasic 66
Krasic dostał piłkę na 30. metrze i pięknym strzałem zdobył prowadzenie dla stołecznej drużyny.

CSKA Moskwa - VfL Wolfsburg 2:1 (0:1)