Niespodzianka w Hamburgu. HSV lepsze od Schalke

Niespodzianka w Hamburgu. HSV lepsze od Schalke

W 29. kolejce Bundesligi Hamburger SV niespodziewanie pokonał na własnym boisku Schalke 3:2. Przerwana została tym samym imponujące seria zwycięstw drużyny z Gelsenkirchen.

Schalke do meczu z HSV wygrało aż sześć spotkań z rzędu w Bundeslidze. Po raz ostatni przegrało w lutym z Bayernem (1:2), a od tego czasu nie potrafiło znaleźć pogromcy. Kapitalna passa sprawiła, że drużyna prowadzona przez Domenico Tedesco pewnie zmierza po wicemistrzostwo Niemiec, ale nie może tracić koncentracji. Poważny sygnał ostrzegawczy wysłał w sobotę Hamburg, który dosyć niespodziewanie wygrał 3:2.

Mecz jednak doskonale zaczął się dla gości. Bramkę już w 9. minucie zdobył Naldo, ale Schalke nie cieszyło się z prowadzenia zbyt długo, bo już osiem minut później za sprawą Filipa Kosticia był remis. Trener ekipy z Gelsenkirchen nie mógł być zadowolony z postawy swoich piłkarzy i już w przerwie dokonał dwóch zmian. Na niewiele się one jednak zdały, bo to Hamburg wyszedł na prowadzenie. Schalke doprowadziło do wyrównania, ale decydujący cios, za sprawą Aarona Hunta w samej końcówce, zadali gospodarze.

Dla HSV to pierwsze zwycięstwo w Bundeslidze od listopada zeszłego roku! Szanse na utrzymanie nie są jednak zbyt duże, bo ekipa z Hamburga do bezpiecznego miejsca traci w tym momencie siedem punktów.

Hamburger SV – Schalke 3:2 (1:1)