RB Lipsk skromnie pokonał Olympique Marsylię

RB Lipsk pokonał Olympique Marsylia 1:0 w pierwszym starciu ćwierćfinałowym Ligi Europy.

O trudniejszej drodze do ćwierćfinału mogli mówić przedstawiciele niemieckiej Bundesligi. RB Lipsk by trafić do 1/4 finału uporać się musiał z Napoli oraz Zenitem Sankt Petersburg. Na tak dalekim etapie rywalizacji piłkarze z Lipska byli jednak absolutnym debiutantem, czego o bogatej w historię Olympique Marsylia powiedzieć nie można było.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, za sprawą jak zwykle aktywnego w środku pola Dimitri Payeta, który dogrywał do Konstantinosa Mitroglou. Przez kolejne kilkadziesiąt minut, więcej przy piłce byli gospodarze. Niemiecka drużyna nie potrafiła jednak przechytrzyć rywala, a tworzone akcje kończyły się zazwyczaj niecelnymi strzałami.

W 42. minucie blisko trafienia był Olympique, ale futbolówka po uderzeniu z woleja Bouna Sarra trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty później gol padł, ale na konto Byków. Emil Forsberg dokładnie z koła środkowego boiska rozciągnął szybko wyprowadzany atak na prawą stronę do Timo Wernera. Reprezentant Niemiec złamał akcję do środka już w polu karnym, a jego uderzenie zakończyło się sukcesem. To był pierwszy celny strzał w światło bramki strzeżonej przez doświadczonego francuskiego golkipera Yohanna Pelego – 1:0.

Po przerwie do pracy wzięli się Olimpijczycy z Marsylii, którzy największą szansę na wyrównanie mieli w 58. minucie. Zambo Anguissa rozegrał ten stały fragment gry zaskakująco z piętki, ale Ocampos mimo że mocno podkręcił piłkę, to nie trafił w światło bramki.

W ostatnim kwadransie Lipsk starał się zwalniać tempo meczu, choć jego zaliczka nie była przecież pokaźna. Mimo to Byki grały raczej z kontrataku, a jeden z nich o mało nie przyniósł im podwyższenia prowadzenia. W 77. minucie ponownie okazję rozpędzić się miał Werner, ale tym razem jego próba strzału z prawej strony pola karnego została zablokowana przez Luiza Gustavo.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 12 kwietnia w Marsylii.

RB Lipsk – Olympique Marsylia 1:0 (1:0)

Bramka: Timo Werner (45+1)

źródło: onet.pl