"Bild": gwiazdy Bayernu były przeciwne zatrudnieniu Tuchela

"Bild": gwiazdy Bayernu były przeciwne zatrudnieniu Tuchela

Dziennikarze "Bilda" donoszą, że Thomas Tuchel nie zdecydował się na przejęcie Bayernu Monachium ze względu na niechęć ze strony największych gwiazd drużyny.

Władze Bayernu Monachium wciąż poszukują trenera, który zastąpi odchodzącego z klubu po zakończeniu sezonu Juppa Heynckesa. w gronie jego następców wymienia się między innymi Ralpha Hasenhuettla (aktualnie RB Lipsk) i Niko Kovaca (Eintracht Frankfurt). Do niedawna w grze było także nazwisko byłego szkoleniowca Borussii Dortmund, Thomasa Tuchela, jednak ten zdecydował, że przejmie jedną z drużyn ligi angielskiej. Jak dowiedział się "Bild", powodem rezygnacji włodarzy z zatrudnienia go była niechęć do szkoleniowca ze strony największych gwiazd bawarskiej drużyny.

Media donoszą, że w gronie zawodników przeciwnych zatrudnieniu Tuchela był między innymi Mats Hummels, który miał mieć z nim napięte stosunki jeszcze w czasach gry w Borussii. Pozostałym zawodnikom miała z kolei nie odpowiadać, jak to określa "Bild", "drobiazgowa natura" trenera oraz metody odżywiana, jakie wprowadza w prowadzonych przez siebie drużynach.

Tuchel trenerską karierę rozpoczynał w drużynach młodzieżowych VfB Stuttgart. Następnie trafił do Augsburga, gdzie prowadził drużyny juniorów oraz ekipę rezerw. W Bundeslidze zadebiutował jako trener FSV Mainz (pracował z nim w latach 2009-2014), skąd przeniósł się do Borussii Dortmund, gdzie pierwszym trenerem był do maja ubiegłego roku. Od tamtej pory pozostaje bez pracy.

źródło: onet.pl