Prezes Bayernu stanowczy. Wyklucza transfer Roberta Lewandowskiego

Prezes Bayernu stanowczy. Wyklucza transfer Roberta Lewandowskiego

- Jestem przekonany w stu procentach, że Robert Lewandowski w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Bayernu Monachium - powiedział Karl-Heinz Rummenigge. Prezes niemieckiego klubu podał też przykład, który ma wykluczyć transfer Polaka.

- W 2008 roku dostaliśmy wręcz szaleńczą ofertę od Chelsea Londyn za Francka Ribery'ego. Mieliśmy otrzymać 80 milionów euro i do tego obrońcę Jose Bosingwe. Odrzuciliśmy jednak tą ofertę i pokazaliśmy piłkarskiemu światu, że wbrew woli Bayernu nie można kupić żadnego zawodnika z naszego klubu. Tak też będzie w przypadku Lewandowskiego - podkreślił Karl-Heinz Rummenigge w niemieckim "Kickerze".

Tak jednoznaczna opinia prezesa Bayernu Monachium może wynikać z faktu, że hiszpańskie media podgrzewają atmosferę wokół transferu polskiego napastnika już w najbliższym letnim oknie. Zdaniem chociażby dziennikarzy "AS", menedżer Lewandowskiego porozumiał się już z władzami Realu Madryt, a szefom "Królewskich" pozostało teraz przekonać działaczy aktualnego mistrza Niemiec do zmiany zdania.

Na razie Bayern pozostaje jednak nieugięty. Prezes Rummenigge dodał nawet, że do transferu nie przekona go astronomiczna kwota za polskiego napastnika. Jednocześnie dwukrotny zdobywca Złotej Piłki jest pod wielkim wrażeniem umiejętności Roberta Lewandowskiego. - Według mnie to najprawdopodobniej najlepszy napastnik w Europie - przyznał.

Aktualny kontrakt reprezentanta Polski z klubem z Monachium obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

źródło: wp.pl