Niemcy zremisowali z Hiszpanią

Niemcy zremisowali z Hiszpanią

Po bardzo dobrym meczu Niemcy zremisowali z Hiszpanią 1:1 (1:1). Obie drużyny miały okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie hitowy pojedynek nie miał swojego zwycięzcy.

Wszystko zaczęło się od trzęsienia ziemi. Już w 6. minucie Rodrigo Moreno wykorzystał genialne podanie Andresa Iniesty i w sytuacji sam na sam z Markiem-Andre ter Stegenem posłał piłkę do siatki. Wtedy wydawało się, że Hiszpanie mają wszystko pod kontrolą, ale utrata gola wyraźnie pobudziła Niemców.

Do szybkiego wyrównania próbował doprowadzić Timo Werner. Napastnikowi Lipska zabrakło jednak precyzji. Nie udało się też Jonasowi Hectorowi, którego strzał z dystansu nieznacznie minął słupek. Co nie udało się tym zawodnikom, wyszło Thomasowi Muellerowi. Specjalista od zdobywania brzydkich bramek tym razem strzelił kapitalną. Mueller otrzymał piłkę 25 m od celu i huknął pod poprzeczkę.

Po przerwie tempo meczu zwolniło, ale wciąż nie brakowało sytuacji. David de Gea szybko został sprawdzony przez Juliana Draxlera, ale wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Po drugiej stronie jeszcze lepiej spisał się ter Stegen, świetnie broniąc uderzenie Jordiego Alby.

Nikt nie zadowalał się remisem. Najbliżej zmiany wyniku był Mats Hummels, który w 65. minucie trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak gole już nie padły i skończyło się sprawiedliwym remisem.

Jeśli obie drużyny podobną dyspozycję zaprezentują na mundialu, bez wątpienia będą faworytami do medali.

Niemcy - Hiszpania 1:1 (1:1)

Bramki: Thomas Mueller (36) - Rodrigo Moreno (6).

źródło: onet.pl