Kierownictwo Bayernu bardzo zadowolone z Sandro Wagnera

Kierownictwo Bayernu bardzo zadowolone z Sandro Wagnera

Pięć goli w dziewięciu meczach musi robić wrażenie, zwłaszcza, że Niemiec wchodzi niemal wyłącznie na końcówki.

– Sandro radzi sobie świetnie, ciężko pracuje, zagrał dobry mecz z RB Lipsk i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni – pochwalił nowego zawodnika dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić. Wygląda na to, że 30-letni napastnik świetnie wpisał się w rolę, jaką powierzono mu w klubie – odciąża Roberta Lewandowskiego i potrafi wnieść do gry Bayernu sporo świeżości.

Jak na razie Wagner strzelił cztery gole w Bundeslidze i jednego w Lidze Mistrzów. „Trafia głową (dwukrotnie), piersią, a nawet brzuchem” – wylicza jego bramki „Kicker”. Dziennikarze tej gazety twierdzą jednak, że wciąż stać go na dużo więcej. Sam piłkarz zaznacza, że świetnie wybrał, decydując się na Bayern. – Mam niezłe wejście – przyznał napastnik.

Jego skuteczność jest bardzo dobra – strzela średnio co 79 minut. „Ci, którzy doszukują się włosa w zupie, zauważą, że przed meczem z RB Lipsk – w którym Sandro i tak strzelił jedynego gola dla Bayernu – trafiał co 77 minut. Ale taki spadek formy można wybaczyć” – żartują niemieccy dziennikarze.

Sandro Wagner został powołany na dwa towarzyskie mecze reprezentacji Niemiec. Mistrzowie świata zagrają z Hiszpanią i Brazylią. O miejsce w ataku rywalizować będzie z Timo Wernerem, Larsem Stindlem, Thomasem Muellerem i Mario Gomezem.

źródło: onet.pl