Zwycięstwo Schalke 04 w Mainz

Schalke 04 wygrało 1:0 z 1.FSV Mainz w ramach 26. kolejki Bundesligi. To był 200. występ kapitana Schalke bramkarza Ralfa Fahrmanna w barwach drużyny z Zagłębia Ruhry. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Domenico Tedesco pozostaną na pozycji wicelidera.

Zwycięstwo w tej kolejce dawało gościom z Gelsenkirchen pewność zajmowania pozycji wicelidera do kolejnego tygodnia. Zespół z Moguncji też miał swoje cele, do których z pewnością należało utrzymane się w lidze i uniknięcie baraży.

Początkowe minuty z obu stron były ostrożne, pierwsze poważne zagrożenie w polu karnym stworzyli gracze Schalke. To była 17. minuta. Daniel Caligiuri, niemiecki pomocnik włoskiego pochodzenia, próbował strzelać z lewej strony pola karnego, a piłka w ramię Danny'ego Latzy.

Sędzia nie podjął jednak decyzji o rzucie karnym, ręka była w naturalnej pozycji i można było uznać jej kontakt z piłką za przypadkowy, taką tezę wspierał też fakt odległości pomiędzy oboma piłkarzami i niemożności obronienia się Latzy przed taką sytuacją.

Mainz w trakcie pierwszej połowy nie oddało celnego strzału na bramkę gości, ale paradoksalnie byli bliżej otworzenia wyniku. W 28. minucie Robin Quaison szwedzki ofensywny pomocnik znalazł się na środku pola karnego i wycelował w górę bramki, na drodze stanął jednak jeden z obrońców i odbił piłkę na rzut rożny.

W 55. minucie padł gol dla Schalke, a jego autorem był aktywny tego wieczoru Daniel Caligiuri. Pomocnik już na 40. metrze zdecydował się na przebojową solową akcję środkiem boiska, po drodze minął trzech rywali jak treningowe słupki, po czym umieścił futbolówkę technicznym strzałem tuż przy prawym słupku – 1:0.

W drugiej połowie Mainz już czterokrotnie przetestowało przygotowanie do swojego jubileuszowego dwusetnego spotkania w barwach Schalke bramkarza Ralfa Fahrmanna, ale golkiper żadnego błędu nie popełnił i wynik pozostał bez zmian.

Mainz – Schalke 0:1 (0:0)

Bramka: Daniel Caligiuri (55)

źródło: onet.pl