Marcin Kamiński przedłużył umowę z VfB Stuttgart

Marcin Kamiński przedłużył umowę z VfB Stuttgart

Marcin Kamiński o kolejne dwa lata przedłużył umowę z niemieckim VfB Stuttgart. Jego nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2021 roku. Obrońca w najbliższym czasie stoczy walkę o miejsce w kadrze Polski na mistrzostwa świata.

Dotychczasowa umowa Marcina Kamińskiego obowiązywała do 2019 roku. Polak doszedł do porozumienia z władzami VfB Stuttgart i przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata.

- Cieszę się bardzo, że moja przyszłość będzie związana z tym klubem. To świetne miejsce do gry, życia i rozwoju. Chcę z tą - skomentował Polak po parafowaniu nowej umowy.

Umiejętności Kamińskiego chwali Tayfun Korkut, turecki szkoleniowiec, który od miesiąca prowadzi niemiecki zespół. - Marcin to wzór dla innych, profesjonalista, który jest ważnym punktem drużyny - ocenił.

Kamiński w VfB występuje od 2016 roku. Do Niemiec trafił na zasadzie wolnego transferu z Lecha Poznań. W obecnym sezonie zaliczył 16 występów w Bundeslidze. Liczba spotkań byłaby z pewnością większa, gdyby nie kontuzja stawu skokowego, której nabawił się w październiku.

źródło: wp.pl