RB Lipsk na remis z Borussią Dortmund

Hit 25. kolejki Bundesligi pomiędzy RB Lipsk a Borussią Dortmund nie zawiódł. Spotkanie było toczone w dobrym tempie, a ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Cały pojedynek w barwach BVB rozegrał polski obrońca Łukasz Piszczek.

Sobotnie spotkanie w Lipsku zapowiadało się ciekawie, gdyż obydwie drużyny wciąż mają realną szansę na wywalczenie wicemistrzostwa Niemiec, mając na uwadze, iż tytuł jest praktycznie zarezerwowany dla Bayernu Monachium. Dlatego też komplet punktów w tym starciu byłby bardzo pomocny dla którejkolwiek z ekip, w kontekście rywalizacji i drugą pozycję w tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego Felixa Brycha rywalizacja toczyła się w dość szybkim tempie. Raz atakowali jedni, raz drudzy, zaś pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola mieli gospodarze w 9. minucie potyczki. Wówczas celne uderzenie oddał Timo Werner, ale Roman Burki był na posterunku.

Błyskawicznie, bo 60 sekund później, odpowiedziała Borussia, a Peter Gulacsi do interwencji zmusił Michy Batshuayi. W 16. minucie Belg trafił do siatki, jednak był na pozycji spalonej.

Z czasem inicjatywę przejęli podopieczni Ralpha Hasenhuettla, którzy co chwila gościli pod polem karnym BVB. Drużyna RB dopięła swojego w 29. minucie, kiedy to Naby Keita obsłużył świetnym, prostopadłym podaniem Jeana-Kevina Augustina, który w sytuacji sam na sam pokonał Burkiego.

Stracony gol podrażnił piłkarzy z Dortmundu, którzy chcieli szybko odpowiedzieć, co im się udało w 38. minucie. Wtedy to znakomicie do Marco Reusa zagrał Mahmoud Dahoud, a Niemiec minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
1:0 - Jean-Kevin Augustin 29'
1:1 - Marco Reus 38'

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Naby Keita, Dayotchanculle Upamecano, Willi Orban, Konrad Laimer - Emil Forsberg (61' Bruma), Lukas Klostermann, Kevin Kampl (66' Stefan Ilsanker), Marcel Sabitzer - Timo Werner, Jean-Kevin Augustin.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Omer Toprak, Marcel Schmelzer - Mahmoud Dahoud, Julian Weigl - Andre Schuerrle, Mario Goetze (78' Maximilian Philipp), Marco Reus (88' Christian Pulisić) - Michy Batshuayi.

Żółte kartki: Michy Batshuayi, Łukasz Piszczek, Mahmoud Dahoud i Julian Weigl (Borussia Dortmund).

Sędziował: Felix Brych.