"Bild": Bayern Monachium pozyska Malcoma

"Bild": Bayern Monachium pozyska Malcoma

Jak donosi niemiecki "Bild", Bayern Monachium jest poważnie zainteresowany pozyskaniem z Girondins Bordeaux 21-letniego Brazylijczyka, Malcoma. Jednocześnie, w klubie do końca sezonu 2018/2019 pozostać mają Arjen Robben i Franck Ribery.

Kwestia obsady skrzydeł w ekipie mistrza Niemiec jest w ostatnim czasie poruszana bardzo często. Dwaj do niedawna kluczowi gracze - Robben i Ribery - mają już swoje lata, w dodatku często borykają się z kontuzjami. W ich buty wszedł co prawda Kingsley Coman, lecz drużynie wciąż brakuje drugiego równie wartościowego, młodego pomocnika.

"Bild" donosi, że Bayern będzie chciał pozyskać z Girondins Bordeaux Malcoma. 21-latek, który w Europie gra od stycznia 2016 roku, wyceniany jest na 30 milionów euro. W tym sezonie poszczycić się może kapitalnymi statystykami. W 28 występach strzelił osiem goli i zanotował sześć asyst.

Według informacji niemieckich dziennikarzy, nawet jeżeli uda się sprowadzić Malcoma do Monachium (co może być trudne, gdyż pomocnik ma kontrakt z Żyrondystami ważny do czerwca 2021 roku), w klubie na kolejny sezon pozostaną Robben i Ribery, pod okiem których młokos ma nabierać doświadczenia.

 

źródło: onet.pl