Borussia Dortmund tylko zremisowała z FC Augsburg

W meczu kończącym 24. kolejkę Bundesligi, Borussia Dortmund niespodzewanie tylko zremisowała 1:1 z FC Augsburg. Bramkę dla gospodarzy zdobył Marco Reus, wyrównał Kevin Ganso. Łukasz Piszczek w barwach gospodarzy rozegrał pełne 90 minut.

Ostatnie spotkanie kolejki zakończyło się niespodziewanym remisem, który jednak pozwolił Borussii na utrzymanie się na drugim miejscu w tabeli. Goście umocnili się w środkowej strefie zestawienia.

Już na samym początku dobrą okazję miał Andre Schurrle, ale potem już tak ciekawie nie było. Przez pierwsze kilkanaście minut gra toczyła się w sennym tempie. I było tak do 16. minuty, bo właśnie wtedy gospodarze wyszli na prowadzenie. Skuteczną kontrę poprowadził Mario Goetze, w polu karnym oddał piłkę do Schurrle, który dośrodkował po ziemi. Mimo asysty wchodzącego wślizgiem obrońcy, dopadł do niej Marco Reus i otworzył wynik spotkania.

Goście próbowali odrabiać straty. Najgroźniejszą w pierwszej części gry okazję do strzelenia gola mieli w 43. minucie, kiedy rzut wolny egzekwował Jonathan Schmid. Piłkę po jego uderzeniu z najwyższym trudem wybronił Roman Burki.

Przez znaczną część drugiej połowy, piłkarze z Dortmundu zdawali się pilnować korzystnego dla nich rezultatu. Brakowało jednak sytuacji podbramkowych. Nieskuteczna gra gospodarzy zemściła się na nich. W 72. minucie po rzucie rożnym piłkarzem z Augsburga zdołali wyrównać. Piłkę na głowę otrzymał Kevin Ganso i niekryty z łatwością skierował ją do bramki.

W 83. minucie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Michy Batshuayi, który już w polu karnym, strzelił z obrotu wysoko nad bramką. Dwie minuty później w podobny sposób spudłował Mahmoud Dahoud.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy na prawej obronie rozegrał Łukasz Piszczek. Polski obrońca nie zapisał się niczym szczególnym, ale kilka razy brał udział w twardych i zdecydowanych pojedynkach z zawodnikami gości.

Borussia Dortmund - FC Augsburg 1:1 (1:0)

Bramki: Marco Reus (16) - Kevin Ganso (73)

źródło: onet.pl