Sensacyjny triumf 1.FC Koeln w Lipsku,

Sensacja w Lipsku. Walczący o awans do europejskich pucharów RB przegrał z outsiderem z Kolonii 1:2.

Ubiegłoroczny wicemistrz Niemiec nie wykorzystał szansy na to, by wskoczyć na pozycję wicelidera Bundesligi. RB Lipsk sensacyjnie przegrał przed własną publicznością z 1.FC Koeln 1:2. Tym samym Kozły są coraz bliżej opuszczenia ostatniej pozycji w tabeli Bundesligi. Mają już tyle samo punktów (17), co przedostatni Hamburger SV.

Mecz w Lipsku świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Jean-Kevin Augustin, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. W pierwszej połowie zespół sponsorowany przez koncern Red Bull miał kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale gospodarzom zabrakło skuteczności.

W końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadzić mogli goście, lecz na spalonym był Frederik Soerensen. Kozły swojego dopięły w drugiej części gry i odwróciły losy spotkania. W 70. minucie gola zdobył Vincent Koziello, a kilka minut później do sensacyjnego triumfu gości poprowadził Leonardo Bittencourt.

RB Lipsk - 1.FC Koeln 1:2 (1:0)
1:0 - Jean-Kevin Augustin 5'
1:1 - Vincent Koziello 70'
1:2 - Leonardo Bittencourt 77'