Magiczny duet Borussii Dortmund wraca do gry

Magiczny duet Borussii Dortmund wraca do gry

W sobotnim starciu 22. kolejki rozgrywanym na Signal Iduna Park w Dortmundzie (10 lutego, godz. 15:30), w którym to plasująca się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli Borussia podejmie okupujący przedostatnią lokatę w zestawieniu Hamburger SV, powrót na boisko świętować może jednocześnie dwóch niemieckich pomocników dortmundzkiego klubu: Marco Reus oraz Mario Goetze.

Pierwszy z nich, 28-letni Reus, ze względu na zerwane więzadło krzyżowe i długotrwałą rehabilitację pauzował przez ostatnie osiem miesięcy. Młodszy od niego o trzy lata Goetze opuścił z kolei spotkanie minionej serii gier w Kolonii z powodu urazu pleców.

Jak poinformował w czwartek szkoleniowiec BVB Peter Stoeger obaj doświadczeni reprezentanci Niemiec, są już w pełni zdrowi i gotowi na sobotnie starcie. O ile jednak Goetze pojedynek z hamburczykami powinien rozpocząć w wyjściowym składzie Borussii, o tyle Reus spotkanie to rozpocznie jeszcze najprawdopodobniej na ławce rezerwowych.

- Marco od początku tego tygodnia trenuje już normalnie z drużyną. Nie nastąpiły u niego żadne nawroty choroby i czuje się dobrze. (...) Wiem, że chciałby już zagrać i my sami byśmy sobie tego także życzyli. Po tak długiej przerwie musimy być jednak ostrożni. O jego występie zadecydujemy spontanicznie - oznajmił austriacki szkoleniowiec Borussii.

Jeśli w trakcie sobotniego spotkania z Hamburgerem SV Reus i Goetze zagrają choć przez chwilę razem, będzie to pierwsza taka sytuacja od ponad roku. Po raz ostatni ten magiczny duet Borussii stał bowiem na murawie ramię w ramię 29 stycznia 2017 roku, w wyjazdowym, zremisowanym (1:1) starciu z 1. FSV Mainz 05.

źródło: onet.pl