Zwycięstwo RB Lipsk, setny gol w historii

RB Lipsk pokonał FC Augsburg 2:0 w rywalizacji rozpoczynającej zmagania 22. kolejki Bundesligi.

Ekipa wicemistrza RB Lipsk podejmowała FC Augsburg w roli faworyta, ale ostatnia forma obu zespołów nie wskazywała na wyższość jednej lub drugiej ekipy. Zdecydowanie lepiej w pierwszej połowie prezentowali się jednak gospodarze, chociaż przewagę potrafili udokumentować wyłącznie raz.

To była 17. minuta, miękka wrzutka w pole karne zakończyła się zgraniem piłki głową, a następnie znakomitym zebraniem się do strzału Yussufa Poulsena. Uderzenie z powietrza nożycami jakimś sposobem wybronił jeszcze golkiper gości, ale przy dobitce wyprowadzonej natychmiastowo przez francuskiego obrońcę Dayot Upamecano bramkarz był bez szans - 1:0.

To było setne trafienie ekipy z Lipska w historii ich występów w Bundeslidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej klub stworzony na bazie SSV Markranstadt występuje dopiero od poprzedniego sezonu.

W pierwszej połowie Augsburg koncentrował się na defensywie i co chwilę był w opałach. W rezultacie wyprowadzanie akcji przychodziło piłkarzom bawarskiej drużyny z trudem i oddali tylko jeden strzał. Liczono na więcej, zwłaszcza że w rundzie jesiennej Augsburg potrafił wygrać skromnie z tym rywalem 1:0 po trafieniu austriackiego napastnika Michaela Gregoritscha.

Po zmianie stron inicjatywa pozostała po stronie piłkarzy RB Lipsk. Dwukrotnie do dogodnych okazji strzeleckich dochodził Timo Werner, ale w obu sytuacjach dobrze interweniował Marwin Hitz i wynik pozostawał niezmieniony. Wicemistrz niemieckich rozgrywek miał przewagę, ale balansował wciąż na niebezpiecznej, tylko jednobramkowej przewadze.

W 70. minucie Lipsk podwyższył prowadzenie. Naby Keita przymierzył z rzutu wolnego uderzanego z krawędzi pola karnego i choć strzał poszybował w środek bramki, to Hitz interweniował niepewnie i tylko podbił futbolówkę nogą. To był ewidentny błąd bramkarza Augsburga – 2:0.

RB Lipsk – FC Augsburg 2:0 (1:0)

Bramki: Upamecano (17), Keita (70)

źródło: onet.pl