Wyjazdowa wygrana VfL Wolfsburg

W 20. kolejce niemieckiej Bundesligi Hannover 96 uległ na swoim stadionie drużynie VfL Wolfsburg 0:1. W kadrze gości wciąż nie było Jakuba Błaszczykowskiego, który zmaga się z kontuzją pleców.

Pierwsza połowa na stadionie HDI Arena w Hanowerze nie była szczególnie emocjonująca. Przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, ale to VfL stworzył sobie najgroźniejszą okazję w tej części gry. W 14. minucie Daniel Didavi strzałem głową starał się zaskoczyć Philippa Tschaunera, ale bramkarz Hannoveru był na posterunku.

W drugiej połowie również bardzo długo nic się nie działo i zanosiło się, że mecz zakończy się wynikiem 0:0. Jednak w 73. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Yunus Mali, źle ustawiony był Tschauner i piłka wpadła tuż pod poprzeczką, dając prowadzenie drużynie VfL.

Gospodarze natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Bardzo bliski tego był w 86. minucie Ihlas Bebou, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie jednak nie udało im się znaleźć drogi do bramki VfL i goście wygrali ten mecz 1:0.

źródło: onet.pl