Waldemar Sobota bohaterem swojej drużyny

W meczu 19. kolejki drugiej Bundesligi FC St. Pauli pokonało na wyjeździe Dynamo Drezno 3:1. Bohaterem spotkania był Waldemar Sobota, który zdobył dla swojej drużyny dwie bramki.

Polski pomocnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 8. minucie spotkania, kiedy to efektownym uderzeniem z pierwszej piłki wykończył płynną akcję swojej drużyny. Jak się okazało, była to jedyna bramka pierwszych 45 minut.

Po zmianie stron goście wciąż byli w natarciu i najpierw Richard Neudecker podwyższył na 2:0, a później decydujący cios zadał świetnie dysponowany tego dnia Sobota. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Lucasa Rosera na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry i mecz zakończył się wygraną St. Pauli 3:1, a Polak został bohaterem swojej drużyny.

źródło: onet.pl