Awans FSV Mainz i SC Paderborn

Drużyna Marcina Kamińskiego - VfB Stuttgart - pożegnała się z piłkarskim Pucharem Niemiec, ulegając na Opel Arenie FSV Mainz 1:3 (1:0). Polak przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Stuttgart był uznawany za faworyta do awansu, mimo gry na boisku rywala. Pierwsza połowa zdawała się to potwierdzać - choć przewagę miało Mainz, to goście dzięki rozważnej grze objęli prowadzenie. W 42. minucie Gentner wykorzystał dogranie Akolo i pokonał Zentnera.

W 54. minucie mogło być już 0:2, lecz rzut karny zmarnował Aogo. Mainz zabrało się za to do pracy i w 62. minucie wyrównało po bramce Diallo. Dziewięć minut później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Serdar.

Do ćwierćfinału awansował też SC Paderborn, który pokonał FC Ingolstadt 1:0. W drużynie gości wystąpił ubiegający się o polskie obywatelstwo Sonny Kittel.

źródło: onet.pl