Athletic pokonał Herthę Berlin

W arcyciekawym spotkaniu grupy F Ligi Europy Athletic Bilbao pokonał u siebie z Herthą Berlin 3:2. Decydującego gola strzelił Inaki Williams, wcześniej na listę strzelców dwa razy wpisał się Aritz Aduriz. Hertha zamyka tabelę i nie ma już żadnych szans na awans. W innym meczu tej grupy szwedzkie Ostersunds wygrało 2:0 z Zorią Ługańsk.

Jeśli chodzi o mecz rozgrywany na San Mames, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Obie ekipy postawiły przede wszystkim na atak. Jako pierwsi skuteczną akcję zdołali przeprowadzić goście. Maximilian Mittelstadt kapitalnie dośrodkował z lewego skrzydła, a Matthew Leckie odkleił się od obrońcy i uderzył głową pod poprzeczkę. Golkiper nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Na odpowiedź Basków nie trzeba było długo czekać. Przed ogromną szansą stanął Williams, ale gdy napastnik składał się do strzału w polu karnym, został sfaulowany, w efekcie czego sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Aritz Aduriz.

Radość gospodarzy trwała... minutę. Tyle właśnie utrzymywał się wynik 1:1. Tym razem Valentino Lazaro popisał się świetną wrzutką, a Davie Selkie z bliskiej odległości oddał strzał głową. Bramkarz znów nie miał nic do powiedzenia.

Zespół z Bilbao nie zamierzał się jednak poddawać i znów zdołał doprowadzić do remisu. Sędzia znów podyktował rzut karny, tym razem po tym, jak Sebastian Langkamp zagrał ręką we własnej "szesnastce". Aduriz znów uderzył bezbłędnie. Gospodarze poszli za ciosem. W 82. minucie wynik na 3:2 ustalił Inaki Williams, który wykorzystał płaskie, precyzyjne podanie na 11. metr.

Baskowie zgromadzili 8 punktów, w konsekwencji są na drugim miejscu. Pewne awansu jest już Ostersunds, które w czwartkowy wieczór pokonało Zorię (2:0). Hertha z 4 "oczkami" zamyka tabelę, nie ma już szans na uzyskanie przepustki do fazy pucharowej.

Wyniki grupy F Ligi Europy:

Athletic Bilbao - Hertha Berlin 3:2 (1:2)

Bramki: Aritz Aduriz (35-k., 65-k.), Inaki Williams (82) - Matthew Leckie (26), Davie Selke (36)

Ostersunds - Zoria Ługańsk 2:0

Bramki: Dmytro Hreczyszkin (40, sam.), Saman Ghoddos (77)

źródło: onet.pl