Niemcy zremisowały z Francją w meczu towarzyskim

Reprezentacja Niemiec zremisowała w Kolonii z Francją 2:2 (0:1) w towarzyskim spotkaniu. Dwa gole dla gości strzelił Alexandre Lacazette. Dla Die Mannschaft trafiali Timo Werner i Lars Stindl.

Starcie aktualnych mistrzów świata z Francuzami było, obok meczu Brazylii z Anglią, zdecydowanie najciekawszym z wtorkowych spotkań towarzyskich. I rzeczywiście, kibice w Kolonii nie mogli narzekać na nudę, choć jednocześnie forma ich pupili może budzić pewien niepokój.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Trójkolorowi, którzy jednak na objęcie prowadzenia potrzebowali nieco ponad pół godziny gry. W 33. minucie Martial przyjął w polu karnym zagraną z lewej strony piłkę, z łatwością ograł jednego z rywali i wyłożył Lacazette'owi, który dopełnił formalności. Gracze Die Mannschaft wychodzili z siebie, ale przed zmianą stron nie zdołali wyrównać. Sztuki tej dokonali dopiero w 56. minucie.

Wtedy to geniuszem błysnął Oezil, który dostrzegł wybiegającego z lewej strony Wernera i idealnie dograł mu piłkę "na dobieg". Gracz RB Lipsk pognał na bramkę Mandandy, celnie uderzył w lewy dolny róg bramki i po chwili utonął w objęciach kolegów. Goście dość szybko otrząsnęli się jednak po tym trafieniu i wrócili na właściwe tory, czego efektem była druga bramka Lacazette'a.

Poważny błąd przy tym trafieniu popełniła po raz kolejny defensywa Niemców, która nie upilnowała napastnika Arsenalu. Mbappe uruchomił go płaskim podaniem, a Trapp nie był w stanie uratować swojego zespołu.

Po ponownym objęciu prowadzenia Francuzi kontrolowali wydarzenia na boisku i kiedy już wydawało się, że odniosą triumf, gospodarzy uratował w doliczonym czasie gry Stindl.

Niemcy - Francja 2:2 (0:1)

Bramki: Werner (56.), Stindl (90.) - Lacazette (33., 71.)

źródło: onet.pl