Schalke 04 i Bayer Leverkusen sąsiadami w tabeli po remisie

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało z Bayerem Leverkusen 1:1 (1:0) w meczu 7. kolejki Bundesligi. Dzięki podziałowi punktów oba kluby są sąsiadami w tabeli, zajmując odpowiednio 7. i 8. miejsce.

Gracze byłego świetnego napastnika Heiko Herrlicha walczyli o pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w sezonie, natomiast zawodnicy Domenico Tedesco chcieli zmazać plamę po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Od początku rywalizacji lepiej prezentowali się gospodarze. Pierwszą bramkową szansę miał Bastian Oczipka, gdy zdecydował się uderzyć z 27. metra, ale dobrze interweniował Bernd Leno.

Co nieudało się wcześniej, zrobił w 34. minucie, prawdopodobnie przyszły gracz Bayernu Monachium, Leon Goretzka. 22-letni pomocnik świetnie strzelił z rzutu wolnego nad murem. Dwie minuty później Leno sprawdził ponownie strzałem z dystansu Jewhen Konoplanka, ale tym razem skuteczny był golkiper „Aptekarzy”.

Nie był zadowolony z pierwszej części gry trener gości. Na drugą połowę wprowadził dwóch nowych piłkarzy: Leona Baileya i Kaia Havertza. Efekty przyszły szybko, bo w 49. minucie po dwóch prostopadłych podaniach sam na sam z Ralfem Faehrmannem stanął Lucas Alario, ale to bramkarz Schalke był górą. Dziesięć minut po zmianie stron Goretzka mógł podwyższyć rezultat, ale przestrzelił z dogodnej pozycji.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą? Tak się stało, w 61. minucie, a bramkę zdobył rezerwowy Bailey. Jamajczyk zbiegł ze skrzydła do środka i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Faehrmanna. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Matiji Nastasicia. Ostatnio urodzony na Karaibach zawodnik w spotkaniu z HSV zaliczył dwie asysty, a teraz dorzucił bramkę.

Kluby podzieliły się punktami i przynajmniej do kolejnych spotkań 7. kolejki będą sąsiadami w ligowej tabeli.

źródło: Eurosport