Prestiżowe zwycięstwo Bayernu Monachium

Bayern Monachium na wyjeździe pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 w spotkaniu piątej kolejki Bundesligi. Wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Polak w pięciu ostatnich meczach z Królewsko-Niebieskimi strzelił aż siedem goli. Zespół z Bawarii dzięki tej wygranej wyszedł na prowadzenie w ligowej tabeli.

Od początku spotkania Bayern rzucił się od ataku i starał się stłamsić rywala. Już w ósmej minucie fantastycznym strzałem popisał się Sebastian Rudy, ale Ralf Faehrmann udanie interweniował, ratując swój zespół przed utratą bramki. Kilka minut później bramkarza Schalke próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu Corentin Tolisso, ale tym razem również górą golkiper Koenigsblauen.

W 23. minucie Naldo dotknął piłki ręką w polu karnym i sędzia, po użyciu systemu wideoweryfikacji wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się Robert Lewandowski, który dał prowadzenie drużynie z Bawarii. Było to szóste trafienie Polaka w tym sezonie Bundesligi.

Sześć minut później było już 2:0 dla Bayernu po tym, jak Tolisso zagrał do Jamesa Rodrigueza, a Kolumbijczyk pokonał Fahrmanna strzałem w krótki róg. Przewaga Bawarczyków była wyraźna i kolejne bramki wydawały się kwestią czasu.

W 31. minucie blisko szczęścia byli jednak gospodarze. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Guido Burgstaller, który jednak nie zdołał wepchnąć piłki do siatki. Była to najgroźniejsza akcja Schalke w pierwszej połowie i na przerwę schodzili z wynikiem 0:2.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i ponownie Bayern dyktował warunki gry. W 51. minucie bliski pokonania golkipera Schalke był Thomas Mueller, ale jego uderzenie głową trafiło w słupek.

Trzy minuty później solową akcję przeprowadził Daniel Caligiuri. Ruszył prawym skrzydłem, zszedł z piłką do środka, ale jego uderzenie przeszło obok słupka bramki strzeżonej przez Svena Ulreicha. Podobnie zakończyła się także akcja Jewhena Konoplianki kilka minut później.

W 59. minucie świetnym strzałem popisał się Leon Goretzka, ale piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła bramkę Bayernu. Kilka minut później znakomitą okazję miał Burgstaller, ale przegrał pojedynek oko w oko z Ulreichem, który odbił jego strzał.

W 75. minucie świetną akcję przeprowadził James Rodriguez. Kolumbijczyk minął zwodem dwóch rywali, posłał miękkie podanie za plecy obrońców i Arturo Vidalowi nie pozostało nic innego, jak tylko skierować piłkę do siatki, podwyższając wynik na 3:0.

Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem kolejną szansę na gola miał James, który dostał dobre podanie od Muellera, ale strzał Kolumbijczyka doskonale obronił Fahrmann, który był dziś wyróżniającym się graczem Schalke.

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Bayern wygrał to prestiżowe spotkanie. Dzięki temu zespół z Bawarii awansował na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium 0:3 (0:2)

Bramki: R. Lewandowski (24'), J. Rodriguez (29'), A. Vidal (75').

źródło: Eurosport